12:24
Правова культура – міцність держави

 

Одним із аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона, маючи широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони, права. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою, вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.

Правове виховання — виховна діяльність школи, сім'ї, правоохоронних органів, яка спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів.

Необхідність організації правового виховання учнівської молоді зумовлена розбудовою Української держави, існування якої немислиме без відповідного рівня правової культури її громадян, інтенсивною трансформацією правової системи, необхідністю подолання правової неграмотності.

  • в Городненській ЗОШ І – ІІІ ст. у жовтні проводиться декада правового виховання. Цього року декада проводилася з 01 по 12 жовтня. У шкільній бібліотеці оформлені виставки літератури з правової освіти «Я і закон», «Право, обов’язок та відповідальність». Класні керівники провели тематичні класні години на правову тематику. Психологічна служба школи систематично проводить профілактичні заходи, індивідуальну роботу з учнями, батьками. У школі створена та активно працює координаційна рада з профілактики правопорушень. На засідання ради запрошуються учні, батьки, класні керівники. Правові знання учні здобувають на уроках правознавства (учитель Пінті М.Д.). учні школи беруть активну участь у районному та обласному етапах олімпіади з правознавства та посідають призові місця.

Під час проведення тижня права адміністрація школи організувала зустрічі учнів з представниками правоохоронних органів, служби у справах дітей. 10 жовтня в школу приїхали прокурор Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області Турлак М.С., начальних відділення ювенальної превенції Болградського відділення поліції Алексеєва А.В., начальник служби у справах дітей Болградської районної державної адміністрації Ульянова Ю.Д., головний спеціаліст служби у справах дітей Болградської районної державної адміністрації Янчєва Г.Ф. Спеціалісти провели зустрічі з учнями 5,6 класів, 7,8 класів, 9-11 класів, індивідуальні зустрічі з учнями, з батьками учня, який потребує особливої уваги. Бесіди були проведені в доброзичливій формі. Спеціалісти розповіли про види правопорушень, покарання за правопорушення, наводили приклади з життя, відповідали на запитання учнів.

Адміністрація та педколектив школи вдячні представникам прокуратури, ювенальної превенції, службі у справах дітей за проведені бесіди з учнями, першому заступнику керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області Русанжику В.П. та начальнику Болградського відділення поліції Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області Зайкову С.В. за відрядження спеціалістів у нашу школу, заступнику голови Болградської районної державної адміністрації Гарвалову А.Д. за організацію їх виїзду.

Академік АН України, професор, член Всеукраїнського педагогічного товариства О.І. Вишневський пише: «Становлення правової свідомості – один з основних напрямів формування громадянина. У сім’ї та в школі дитина повинна не тільки навчатися поважати закони, відстоювати свої права та свободи, але й поважати чужі, толерантно ставитись до чужих поглядів, шанувати права інших на самовираження, власні культурні цінності. Все це надзвичайно важлива сфера виховання, перед усім з точки зору потреб державотворення».

Категорія: Шкільне життя | Переглядів: 12 | Додав: gorodneschool | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar